Aanwezig |
|
Context en argumentatie
Op 24 augustus 2026 vroeg Ronny Van Looy namens Next Level Sports een tijdelijk verkeersreglement aan voor een UCI XCE Eliminator wedstrijd op 5 september 2026. Voor de organisatie van de viering is het noodzakelijk om passende maatregelen te treffen op de gemeenteweg in het belang van de veiligheid van de bezoekers.
In principe valt deze vraag onder de bevoegdheid van het college van burgemeester en schepenen, maar omwille van de hoogdringendheid kan het besluit van het college hierin niet worden afgewacht en wordt de vraag voorgelegd aan de burgemeester die instaat voor de algemene veiligheid.
Beslissingsbevoegdheid
- nieuwe gemeentewet van 24 juni 1988, zoals gewijzigd, artikel 134
- decreet van 22 december 2017 over het lokaal bestuur, zoals gewijzigd, artikel 63
Juridische basis
- wet betreffende de politie over het wegverkeer, gecoördineerd bij koninklijk besluit van 16 maart 1968, zoals gewijzigd
- decreet van 16 mei 2008 betreffende de aanvullende reglementen op het wegverkeer en de plaatsing en bekostiging van de verkeerstekens, zoals gewijzigd
- koninklijk besluit van 1 december 1975 houdende het algemeen reglement op de politie van het wegverkeer en van het gebruik van de openbare weg, zoals gewijzigd
- ministerieel besluit van 11 oktober 1976 waarbij de minimumafmetingen en de bijzondere plaatsvoorwaarden van de verkeerstekens worden bepaald, zoals gewijzigd
- besluit van de Vlaamse Regering van 23 januari 2009 betreffende de aanvullende reglementen op het wegverkeer en de plaatsing en bekostiging van de verkeerstekens
- omzendbrief MOB/2009/01 van 3 april 2009
- gemeentelijk verkeersreglement van 19 december 1990, zoals gewijzigd
Artikel 1
Er geldt een stilstand- en parkeerverbod:
- van donderdag 3 tot en met zondag 6 september 2026:
■ Dorp, tussen Sint-Maartenstraat en Dorp (N152) x2
■ op de grote parking te Dorp
■ Sint-Maartenstraat tussen trage wegen Weduwenpad/Kerkepad en Dorp
- op zaterdag 5 september 2026:
■ op de parking van LDC Komie Geire
Artikel 2
Van vrijdag 4 september 11.00 uur tot en met zondag 6 september 2026 om 13.00 uur wordt alle verkeer verboden:
- de twee takken van Dorp, gelegen tussen de Sint-Maartenstraat en Dorp (N152)
- tussen het kruispunt Sint-Maartenstraat en de trage wegen Weduwenpad en Kerkepad
Een nadar met dagslapers en verkeersbord C3 wordt geplaatst:
- Dorp, aan het kruispunt met N152 (x2)
- Sint-Maartenstraat, ter hoogte van trage wegen Weduwenpad en Kerkepad
Een nadar met dagslapers, verkeersborden C3 en doodloper F45 met onderbord 'Uitgezonderd plaatselijk verkeer' wordt geplaatst aan het kruispunt Tramstraat met Sint-Maartenstraat
Artikel 3
Van donderdag 3 tot en met zondag 6 september 2026 wordt fietsverkeer op het westelijk fietspad van Dorp (N152) in beide richtingen omgeleid in beide richtingen via N152 - Bulestraat - Het Bremmeken - Ven.
Een nadar met verkeersbord C3 wordt geplaatst aan het fietspad net voorbij Tramstraat.
De omleiding voor de fietsers wordt op de gehele route aangeven met omleidingsbord F41.
Artikel 4
De organisator heeft de locatievoorwaarden voor het gebruik van het vernieuwde dorpsplein te Olen-Centrum gelezen en dient deze voorwaarden strikt na te leven.
Artikel 5
De organisator brengt de bewoners en de bedrijven van de straten waarin maatregelen worden genomen voor de start van het evenement op de hoogte van deze maatregelen.
Artikel 6
Team Technische Dienstverlening zorgt voor de levering van de signalisatie en de uitvoering van artikel 1. De organisator zorgt voor de uitvoering van de andere artikels in dit verkeersreglement.
Artikel 7
De verkeersmaatregelen zoals bepaald in dit tijdelijk verkeersreglement kunnen indien nodig aangepast of opgeheven worden in functie van gewijzigde verkeerssituaties in de nabije omgeving.
Register der bekendmakingen
Deze webpagina vormt het openbare register van gemeentelijke reglementen en verordeningen, in overeenstemming met het besluit van de Vlaamse regering van 28 april 2023 betreffende de bekendmakingen en raadpleegbaarheid van besluiten en documenten van het lokale bestuur met betrekking tot de manier waarop ze moeten worden bijgehouden.
Wanneer een publicatie wordt uitgevoerd, zal er een expliciete "bundel" van het document worden opgeslagen. Op dat moment is het document inhoudelijk niet meer aanpasbaar door de gebruiker.
Deze "bundel" bestaat uit:
De inhoud van de publicatie op het moment dat deze werd uitgevoerd.
Een unieke identificatie van de gebruiker die de actie heeft uitgevoerd.
De tijdstempel waarop de actie heeft plaatsgevonden.
Al deze gegevens staan in een aparte publicatie omgeving die beveiligd en toegankelijk is voor een beperkt aantal personen.