Aanwezig |
|
Voorgeschiedenis
Het tarievenreglement werd goedgekeurd door de raad voor maatschappelijk welzijn op 2 december 2020 en gewijzigd op 7 december 2022.
Context en argumentatie
Het reglement dient geactualiseerd te worden. Volgende wijzigingen dienen doorgevoerd te worden:
- in artikel 3 worden twee nieuwe gebruikers toegevoegd onder categorie C, namelijk initiatieven van Olenaars voor een goed doel en politieke partijen die zetelen in de gemeenteraad
- In het verleden werden de tarieven, die toegepast werden bij de verhuur van De Vrede en Komie Geire, zoveel mogelijk gelijk getrokken. Dit gebeurde nog niet voor koffietafels bij begrafenissen. In Komie Geire werd tot nu toe geen speciaal tarief gerekend, in De Vrede wel. Daarom werd in artikel 4 een vierde paragraaf toegevoegd. Deze werd overgenomen uit het Retributiereglement gebruik socio-culturele en sportieve infrastructuur:
§4. Voor koffietafels bij begrafenissen wordt voor alle categorieën van gebruikers, behalve categorie A, een huurprijs van 122 euro aangerekend. De organisator staat zelf in voor de catering en het klaarzetten en opruimen van de zaal. Voor categorie A is dit gratis, zij staan eveneens zelf in voor de eventuele cateringkosten.
Beslissingsbevoegdheid
- decreet van 22 december 2017 over het lokaal bestuur, zoals gewijzigd, artikel 77, 3e lid
Juridische basis
- decreet van 22 december 2017 over het lokaal bestuur, zoals gewijzigd
- besluit van de raad voor maatschappelijk welzijn van 2 december 2020 houdende goedkeuring tarievenreglement Komie Geire, zoals gewijzigd door het besluit van de raad voor maatschappelijk welzijn van 7 december 2022
- Tarievenreglement_Komie_Geire_met_aanpassingen
- Tarievenreglement_Komie_Geire_nieuw
Artikel 1
De raad voor maatschappelijk welzijn keurt met ingang van 1 januari 2026 de wijzigingen goed aan het tarievenreglement Komie Geire, zoals gevoegd in bijlage die integraal deel uitmaakt van deze beslissing.
Register der bekendmakingen
Deze webpagina vormt het openbare register van gemeentelijke reglementen en verordeningen, in overeenstemming met het besluit van de Vlaamse regering van 28 april 2023 betreffende de bekendmakingen en raadpleegbaarheid van besluiten en documenten van het lokale bestuur met betrekking tot de manier waarop ze moeten worden bijgehouden.
Wanneer een publicatie wordt uitgevoerd, zal er een expliciete "bundel" van het document worden opgeslagen. Op dat moment is het document inhoudelijk niet meer aanpasbaar door de gebruiker.
Deze "bundel" bestaat uit:
De inhoud van de publicatie op het moment dat deze werd uitgevoerd.
Een unieke identificatie van de gebruiker die de actie heeft uitgevoerd.
De tijdstempel waarop de actie heeft plaatsgevonden.
Al deze gegevens staan in een aparte publicatie omgeving die beveiligd en toegankelijk is voor een beperkt aantal personen.